Nowe centrum szkoleniowo-wystawiennicze firmy Hörmann

Po niemal dwóch latach budowy otwarto nowe centrum szkoleniowo- wystawiennicze firmy Hörmann. Położone w Steinhagen, w miejscu głównej siedziby przedsiębiorstwa, zajmuje ponad 6 000 m² powierzchni i stanowi największą ekspozycję produktów tego niemieckiego producenta. Dysponuje też miejscem do prowadzenia szkoleń i seminariów dla partnerów handlowych i pracowników.

Forum Hörmann ma stanowić centralną platformę dla producenta, jego wyrobów i partnerów handlowych. Na trzech kondygnacjach i ponad 2500 m² powierzchni wystawienniczej firma prezentuje świat swoich produktów: począwszy od bram garażowych i napędów, drzwi zewnętrznych, stalowych drzwi wielofunkcyjnych, systemów bram przemysłowych po technikę przeładunku.

Centrum jest tym samym nie tylko największą ekspozycją produktów marki Hörmann, ale pełni także rolę centralnego punktu szkoleniowo-konferencyjnego, które dysponuje licznymi salami przystosowanymi do prowadzenia szkoleń zarówno z zakresu teorii, jak i praktyki.

Inspiracją dla partnerów handlowych firmy Hörmann może być odrębna ekspozycja. Na powierzchni blisko 180 m² przy pomocy innowacyjnych elementów wystawowych i materiałów reklamowych firma Hörmann przedstawia, jak można realizować program partnerski poprzez zastosowanie nowoczesnych, kreatywnych rozwiązań wystroju oraz wyposażenia salonów sprzedażowych.

Uroczyste otwarcie Forum Hörmann, które odbyło się 25 września 2015 roku, połączono
z odsłonięciem olbrzymiej, prawie 6-metrowej wysokości, rzeźby znanego niemieckiego rzeźbiarza Stephena Balkenhola -”Wielki Kleczący”, która ustawiona została przed wejściem do Centrum.

W oddziale firmy w Steinhagen powstaje obecnie drugie centrum szkoleniowe przystosowane przede wszystkim do prowadzenia szkoleń montażowych. Oddanie do użytku tego centrum planowane jest na wiosnę 2016 roku.