Napędy do bram garażowych

Napędy do bram garażowych – Komfort i bezpieczeństwo

Nikt nie lubi wysiadać z samochodu w środku nocy lub gdy wieje wiatr i pada deszcz, aby otworzyć bramę garażową. Napędy do bram garażowych zapewnią nam taką możliwość, nie wysiadając z samochodu, szybko, wygodnie i bezpiecznie otworzyć swoją bramę garażową za pomocą pilota.
Firma Hörmann oferuje innowacyjną technologię napędów: komfortowy i szybki SupraMatic, niedrogi ProMatic oraz napęd do garaży bez przyłącza energetycznego ProMatic Akku.

Napędy Hörmann do bram garażowych to gwarancja jakości, bezpieczeństwa i bezawaryjnego działania przez wiele lat użytkowania.

Wszystkie napędy do bram garażowych są standardowo wyposażone w nowoczesny system sterowania radiowego BiSecur. Innowacyjny system BiSecur z funkcją odczytu położenia bramy zapewnia wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo obsługi bramy garażowej oraz wjazdowej.

Szczegółowe informacje o oferowanych przez nas napędach do bram garażowych znajdą Państwo w prospekcie. Oczywiście indywidualną poradą służą także partnerzy firmy Hörmann.

Dostępna opcjonalnie bramka LAN/WLAN Hörmann BiSecur umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i bramy wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi* Hörmann i innymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu. Dodatkowo w aplikacji wyświetlane jest położenie bramy garażowej i wjazdowej z napędem oraz stan zaryglowania drzwi zewnętrznych*.
Więcej informacji znajdziecie Państwo w prospekcie „Bramka LAN/WLAN BiSecur z aplikacją na smartfona” i na stronie www.bisecur-home.com

* z wyposażeniem specjalnym

Prospekt

Napędy do bram garażowych i wjazdowych

Napędy do bram garażowych i wjazdowych
Napędy do bram garażowych i wjazdowych
pobierz PDF

Filmy

Napędy do bram garażowych – pełne bezpieczeństwo Napęd SupraMatic do bram garażowych – pojedynek Bezpieczny, komfortowy, wyjątkowy: system sterowania radiowego Hörmann BiSecur

Powody, dla których warto wybrać napędy Hörmann do bram garażowych

1. Niemiecka jakość marki

Niemiecka jakość marki
Niemiecka jakość marki

Wszystkie komponenty bram i napędów są konstruowane i produkowane przez firmę Hörmann, co gwarantuje ich stuprocentową kompatybilność, a dla bezpieczeństwa naszych Klientów – badane i certyfikowane przez niezależne i akredytowane instytucje. Produkcja odbywa się w Niemczech zgodnie z systemem zarządzania jakością PN EN ISO 9001, a produkty wytwarzane w tym systemie spełniają wszelkie wymagania europejskiej normy PN EN 13241-1. Nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy stale pracują nad rozwojem nowych produktów, udoskonalaniem starych i dopracowywaniem szczegółowych rozwiązań. W ten sposób powstają na rynku patenty i jedyne w swoim rodzaju rozwiązania.

2. Napędy do bram dla pokoleń

Napędy do bram dla pokoleń
Napędy do bram dla pokoleń

Produkty seryjne poddawane są próbom wytrzymałościowym, co pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości marki Hörmann. Nowatorskie rozwiązania techniczne i bezkompromisowy system zapewnienia jakości – to dzięki nim udzielamy 5 lat gwarancji na wszystkie napędy do bram garażowych i wjazdowych.

3. Pod kątem przyszłości

Pod kątem przyszłości
Pod kątem przyszłości

Hörmann jest przykładem dla innych. Dlatego firma pokrywa ponad 70 % zapotrzebowania na energię ze źródeł ekologicznych i zamierza kontynuować ten proces w następnych latach. Jednocześnie, dzięki wdrożeniu inteligentnego i certyfikowanego systemu zarządzania energią, przedsiębiorstwo ograniczy rocznie emisję wielu ton CO2. Oprócz tego firma Hörmann ma w swojej ofercie produkty dla budownictwa realizowanego zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

4. Bezpieczny

Bezpieczny
Bezpieczny

Włamywacz nie ma prawie żadnych szans, gdy trafi na bramę garażową firmy Hörmann wyposażoną w napęd – w zamkniętej bramie zabezpieczenie przed podważeniem automatycznie zatrzaskuje się w zderzaku szyny prowadzącej. Brama zostaje natychmiast zaryglowana, co skutecznie uniemożliwia jej podważenie. Samo ryglowanie działa w sposób czysto mechaniczny i – w przeciwieństwie do napędów innych producentów – spełnia swoją funkcję również w razie braku prądu.

5. Bezpieczny

Bezpieczny
Bezpieczny

Niezawodny mechanizm natychmiast zatrzymuje bramę w przypadku natrafienia na przeszkodę. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy instalację bezdotykowej fotokomórki. W napędzie SupraMatic P firmy Hörmann fotokomórka wchodzi w zakres wyposażenia standardowego.

Dzięki funkcji łagodnego rozruchu i wyhamowania brama otwiera się i zamyka płynnie i cicho. Fazy uruchamiania i wyhamowania mogą być regulowane indywidualnie. To rozwiązanie pozwala oszczędzać mechanizm bramy garażowej i na długo zachować jej sprawność.

6. Superszybkie

Superszybkie
Superszybkie

Po wyposażeniu garażowej bramy segmentowej firmy Hörmann w napęd SupraMatic wjadą Państwo do garażu szybciej i bezpieczniej. Szybsza o maks. 50 % prędkość otwierania oznacza większe bezpieczeństwo i mniejszy stres podczas wjeżdżania do garażu wychodzącego bezpośrednio na ulicę. Prosimy porównać prędkość otwierania napędu SupraMatic ze standardowymi napędami.

7. Certyfikowane

Certyfikowane
Certyfikowane

Napędy do bram garażowych Hörmann są optymalnie dostosowane do garażowych bram segmentowych oraz badane i certyfikowane przez niezależne instytuty badawcze według wytycznych TTZ w zakresie „Odporności bram garażowych na włamanie”.

8. Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem
Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Dwukierunkowy system sterowania radiowego BiSecur wykorzystuje nowoczesną technikę do komfortowej i bezpiecznej obsługi napędów bram garażowych i wjazdowych, napędów drzwi, oświetlenia i wielu innych produktów. Zaprojektowany prze firmę Hörmann i wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur ze stabilnym i wolnym od zakłóceń zasięgiem gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum.

9. Idealnie dopasowane i w 100 % zgodne

Idealnie dopasowane i w 100 % zgodne
Idealnie dopasowane i w 100 % zgodne

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są w 100 % ze sobą zgodne.
Za pomocą nadajnika lub radiowego sterownika kodowanego można wygodnie otwierać nie tylko bramę garażową, ale także wyposażoną w napęd Hörmann bramę wjazdową, napędy drzwi oraz inne urządzenia z odbiornikami BiSecur. Nasza aplikacja* w połączeniu z bramką Hörmann BiSecur umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi** Hörmann lub napędem drzwi wewnętrznych PortaMatic oraz innymi urządzeniami za pomocą smartfonu lub tabletu.

* Dla smartfonu lub tabletu z systemem iOS i Android
** Do korzystania z tej funkcji zewnętrzne drzwi wejściowe ThermoCarbon / ThermoSafe muszą być wyposażone w zamek automatyczny S5 / S7 Smart.

10. Komfortowe sprawdzanie pozycji bramy

Komfortowe sprawdzanie pozycji bramy
Komfortowe sprawdzanie pozycji bramy

Już nigdy więcej nie będziecie Państwo musieli sprawdzać, czy brama na pewno jest zamknięta.
Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać położenie bramy. Ponowne naciśnięcie przycisku*** umożliwia zamknięcie bramy. Nie da się bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą.

*** Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki.

11. Nagrodzone wzornictwo

Nadajnik Hörmann BiSecur
Nadajnik Hörmann BiSecur

Czarne lub białe ekskluzywne nadajniki BiSecur charakteryzują się eleganckim i ergonomicznym kształtem. Nadajniki Hörmann BiSecur z opcjonalną błyszczącą powierzchnią otrzymały nagrodę reddot design award przyznaną przez międzynarodowe jury za ich wyjątkową stylistykę.

Nadajnik HS 5 BS ze stacją (opcja).

Komfort obsługi i bezpieczeństwo w domu
Komfort obsługi i bezpieczeństwo w domu

Z pewnością slogany reklamowe: „komfort obsługi i bezpieczeństwo w domu”, „bezpiecznie w nocy i sucho podczas deszczu” sprawdzają się w 100% o czym świadczy nie słabnące zapotrzebowanie na innowacyjne technologicznie a jednocześnie sprawdzone i bez awaryjne automaty Hörmann.

Czy jednak zdajecie sobie Państwo sprawę że automat ze swoją zawsze jednolitą siłą pracy, ze stale jednym punktem mocowania i wreszcie zawsze jednakową prędkością „bezwzględnie wydłuża ŻYWOTNOŚĆ produktu”!!!

Warto się nad tym zastanowić.

W rolach głównych występują:

ProMatic

SupraMatic

Promatic

Supramatic

 • Funkcja łagodnego rozruchu i zatrzymania: oszczędza zarówno bramę jak i napęd.
 • Automatyczne ryglowanie bramy.
 • Mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem bramy.
 • Czujnik przeciążeniowy zatrzymuje bramę przy napotkaniu nieoczekiwanej przeszkody.
 • Wewnętrzne rozryglowanie awaryjne.
 • Lampa garażowa z funkcją automatycznego wyłączania przy bezczynności.
 • Pilot w zestawie w wersji mini czterokanałowy.
 • Regulowany czas oświetlenia.
 • Bardzo elegancka obudowa z aluminium.
 • Dwa razy szybsze otwieranie.

W pozostałych rolach:

Pilot HSM
Pilot HSM
mini nadajnik HSM na 4 funkcje

Pilot HSE2
Pilot HSE2
mikro nadajnik HSE na 2 funkcje

Pilot HSP4
Pilot HSP4
nadajnik HSP z rodzicielską blokadą klawiszy na 4 funkcje

Pilot HSD2
Pilot HSD2
chromowany HSD2 z blokadą klawiszy na 2 funkcje

Pilot HSZ2
Pilot HSZ2
HSZ2 na 2 funkcje – rewelacja niepodlegająca komentarzowi!