Boczne bramy garażowe

Często wychodzisz przez bramę? Ona zastąpi Ci drzwi.

Brama otwierana na bok wzdłuż ścian budynku nie cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, a szkoda. Bez wątpienia największą jej zaletą jest możliwość, szybkiego, częściowego otwarcia w przypadku wychodzenia z garażu. Nie trzeba wówczas tracić czasu na pełne otwarcie, schylać się, ani wyziębiać garażu. Niestety brama ta nie jest przeznaczona dla użytkowników oczekujących idealnej szczelności i minimalnych strat ciepła. Z racji swojej konstrukcji uszczelki dolne i górne wymagają idealnej linii i płaszczyzny ścian, nadproża i posadzki jeśli mają spełnić swoją funkcję.

Podobnie jak brama segmentowa czy uchylna również brama otwierana na bok może być wyposażona w napęd elektryczny. Zaletą stosowanych pilotów w napędzie jest możliwość wykorzystania drugiego kanału do częściowego otwarcia skrzydła. Podobną funkcję może spełniać przycisk na ścianie lub specjalny uchwyt zamontowany w bramie pełniący funkcję nadajnika radiowego

Możliwości wykonania

  • izolowane termicznie
  • otwierana na prawo lub lewo
  • ręczna lub elektryczna
  • siedemnaście kolorów preferowanych
  • 200 kolorów z palety RAL
  • okleiny drewnopodobne
  • trzy rodzaje powierzchni
  • trzy rodzaje przeszkleń
  • różnokolorowe uchwyty

Napędy elektryczne do bram

ProMatic BiSecur SupraMatic BiSecur
Solidny napęd do bram garażowych o sile ciągnięcia i nacisku 600N, idealny do bram uchylnych do 5000 mm szerokości. W komplecie opatentowane zabezpieczenie przed podważeniem w szynie prowadzącej oraz mininadajnik radiowy. Automatyczny układ zabezpieczeniowy zatrzymuje bramę w przypadku napotkania na przeszkodę. W przypadku napędów do bram uchylnych sugerujemy montaż blokady dodatkowej umożliwiające trzypunktowe ryglowanie bramy. W garażach bez osobnego wyjścia zalecamy montaż rozłączenia z zewnątrz. Komfortowy napęd do bram garażowych o sile ciągnięcia maksymalnie nawet 1000N, idealny każdej bramy. Charakteryzuje się zwiększoną prędkością otwierania oraz możliwością regulacji czasów świecenia oświetlenia oraz automatycznego zamykania (tu konieczna fotokomórka). W komplecie opatentowane zabezpieczenie przed podważeniem w szynie prowadzącej i 5-kanałowy nadajnik radiowy. Automatyczny układ zabezpieczeniowy zatrzymuje bramę w przypadku napotkania na przeszkodę.