Bramy rolowane garażowe

Najlepsza brama garażowa do zamontowania od zewnątrz.

Bramy rolowane można zamontować z obu stron wjazdu do garażu. Ze względu na nierewelacyjną izolacyjność cieplną, ich zastosowanie ograniczone jest głownie do garaży, w których ze względu na bram miejsca pod stropem nie można zastosować innego rozwiązania, np. przypadku występowania w garażach podciągów.

Bramy rolowane Rollmatic firmy Hormann produkuje się z systemem sprężyn naciągowych w ościeżnicach pionowych co umożliwia ich ręczne otwieranie. Podstawowym sposobem otwierania pozostaje jednak obsługa nadajnikiem radiowym. Niezależnie od sposobu otwierania brama rolowana Hormann posiada zawsze mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem.

Profile w bramach rolowanych wykonane są z gładkiej blachy aluminiowej, wewnątrz wypełnione pianką PU, zakończone standardowo kotwami przeciwwiatrowymi. Możliwe dostarczenie paneli lakierowanych lub okleinowanych okleiną drewnopodobną (złoty dąb, mahoń)

Możliwości wykonania

  • obustronny montaż
  • z obudową wału
  • dziewięć kolorów preferowanych
  • okleiny drewnopodobne
  • drzwi przejściowe obok bramy
  • okna i kratki wentylacyjne

Komfort i bezpieczeństwo w bramach

Montaż bramy od zewnątrz

Zabezpieczenie przed podważeniem

Obudowa wału w kolorze pancerza umożliwia montaż z zewnątrz budynku, dodatkowo zabezpiecza przed włożeniem dłoni pod zwijający się pancerz bramy. Napęd elektryczny po dowolnej stronie. Mechanizm sprężyn naciągowych wspomaga napęd podczas normalnej pracy, bramę rolowaną można łatwo otworzyć ręcznie podczas awarii lub przerw w dostawie energii elektrycznej.

Zabezpieczenie przed podważeniem

Kotwy przeciwwiatrowe

Specjalny układ paneli płaszcza na wale nawijającym i jego połączenie z napędem elektrycznym zabezpieczają bramę RollMatic przed podważeniem od zewnątrz z użyciem siły. Standardowe kotwy przeciwwiatrowe umieszczone w końcówkach profili bezpiecznie utrzymują bramę w prowadnicach nawet w 5.klasie odporności wiatrowej. Dodatkowo zabezpieczają antywłamaniowo.

Napęd i sterowanie do bramy rolowanej

Sprawdzony funkcjonalny układ

Standardowe odryglowanie awaryjne za pomocą linki do pociągania: po jej uruchomieniu bramę można łatwo podnieść i nie jest konieczne jej mozolne otwieranie za pomocą korby.
Standardowe otwarcie awaryjne

Optymalnie dopasowany do siebie układ brama, napęd i sterowanie. Zintegrowana funkcja łagodnego rozruchu i zatrzymania zapewnia spokojną i oszczędną pracę bramy. Łatwo dostępna obudowa napędu ułatwia konserwację. Sterowanie jest wyposażone w przycisk sterujący i oświetlenie garażu
Mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy)

Niezawodny mechanizm zabezpiecza krawędź zamykającą i natychmiast zatrzymuje bramę w razie napotkania na przeszkodę. Takie rozwiązanie pozwala zrezygnować z zastosowania dodatkowego zabezpieczenia krawędzi zamykającej.
Otwieranie bramy

Mobilne: w komplecie nadajnik HSE 2 BS (inne za dopłatą), stacjonarne: przycisk na obudowie sterowania.