Napędy do bram wjazdowych

Napędy do bram wjazdowych – Wyjątkowy komfort i przekonujące bezpieczeństwo

Korzystanie z bramy wjazdowej wyposażonej w zdalnie sterowany napęd jest wyjątkowo komfortowe. Oczywiście nie może to być przypadkowy napęd, lecz produkt wysokiej jakości gwarantujący niezawodność i bezpieczeństwo. Zapewniają to wytrzymałe napędy do bram wjazdowych marki Hörmann. Można je stosować do nowych bram wjazdowych lub do już istniejących bram skrzydłowych i przesuwnych.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w prospekcie. Oczywiście indywidualną poradą służą także partnerzy firmy Hörmann.

Dostępna opcjonalnie bramka LAN/WLAN Hörmann BiSecur umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i bramy wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi* Hörmann i innymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu. Dodatkowo w aplikacji wyświetlane jest położenie bramy garażowej i wjazdowej z napędem oraz stan zaryglowania drzwi zewnętrznych*.
Więcej informacji znajdziecie Państwo w prospekcie „Bramka LAN/WLAN BiSecur z aplikacją na smartfona” i na stronie www.bisecur-home.com

* z wyposażeniem specjalnym

Prospekt

Napędy do bram garażowych i wjazdowych
pobierz PDF

Filmy

Napędy do bram garażowych – pełne bezpieczeństwo Napęd SupraMatic do bram garażowych – pojedynek Bezpieczny, komfortowy, wyjątkowy: system sterowania radiowego Hörmann BiSecur

Powody, dla których warto wybrać napędy Hörmann do bram wjazdowych

1. Niemiecka jakość marki

Wszystkie komponenty bram i napędów są konstruowane i produkowane przez firmę Hörmann, co gwarantuje ich stuprocentową kompatybilność, a dla bezpieczeństwa naszych Klientów – badane i certyfikowane przez niezależne i akredytowane instytucje. Produkcja odbywa się w Niemczech zgodnie z systemem zarządzania jakością PN EN ISO 9001, a produkty wytwarzane w tym systemie spełniają wszelkie wymagania europejskiej normy PN EN 13241-1. Nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy stale pracują nad rozwojem nowych produktów, udoskonalaniem starych i dopracowywaniem szczegółowych rozwiązań. W ten sposób powstają na rynku patenty i jedyne w swoim rodzaju rozwiązania.

2. Napędy do bram dla pokoleń

Produkty seryjne poddawane są próbom wytrzymałościowym, co pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości marki Hörmann. Nowatorskie rozwiązania techniczne i bezkompromisowy system zapewnienia jakości – to dzięki nim udzielamy 5 lat gwarancji na wszystkie napędy do bram garażowych i wjazdowych.

3. Pod kątem przyszłości

Hörmann jest przykładem dla innych. Dlatego firma pokrywa ponad 70 % zapotrzebowania na energię ze źródeł ekologicznych i zamierza kontynuować ten proces w następnych latach. Jednocześnie, dzięki wdrożeniu inteligentnego i certyfikowanego systemu zarządzania energią, przedsiębiorstwo ograniczy rocznie emisję wielu ton CO2. Oprócz tego firma Hörmann ma w swojej ofercie produkty dla budownictwa realizowanego zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

4. Bezpieczny

Automatyczny układ zabezpieczający (przeciążeniowy) sprawia, że napędy do bram wjazdowych firmy Hörmann są bezpieczne w każdej fazie otwierania i zamykania. Napęd zatrzymuje bramę natychmiast po napotkaniu na przeszkodę. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniają fotokomórki, rozpoznające bezdotykowo obecność osób i przedmiotów. Można je zamontować w prosty i elegancki sposób w kolumnach (patrz str. 45) i umieścić przy wjeździe na posesję. W ten sposób zostaje zabezpieczony cały obszar pracy bramy skrzydłowej lub przesuwnej.

5. Niezawodny

Napędy do bram wjazdowych Hörmann zapewniają cichą i bezpieczną pracę bramy dzięki funkcji łagodnego rozruchu i wyhamowania. Brama otwiera się płynnie, a podczas zamykania jest łagodnie wyhamowywana. Takie rozwiązanie oszczędza mechanizm bramy i napędu i – co ważne – nikomu nie przeszkadza.

6. Wytrzymały

Napędy do bram wjazdowych firmy Hörmann muszą sprostać znacznym obciążeniom mechanicznym, a zatem ich wykonanie musi być odpowiednio solidne i wysokiej jakości. Materiały, z których wykonuje się napędy, charakteryzują się odpornością na działanie warunków atmosferycznych i długą żywotnością, dzięki czemu napęd pracuje bezawaryjnie przez długi czas. Do szczególnie zimnych regionów polecamy napęd RotaMatic z wbudowanym ogrzewaniem.

7. Certyfikowane

Bramy wjazdowe wyposażone w napędy firmy Hörmann są bezpieczne w każdej fazie otwierania i zamykania. Siły generowane przez napędy są badane i certyfikowane przez niezależne instytuty badawcze dla bram różnej wielkości w różnych sytuacjach montażowych zgodnie z normą PN-EN 13241-1.

8. Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Dwukierunkowy system sterowania radiowego BiSecur wykorzystuje nowoczesną technikę do komfortowej i bezpiecznej obsługi napędów bram garażowych i wjazdowych, napędów drzwi, oświetlenia i wielu innych produktów. Zaprojektowany prze firmę Hörmann i wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur ze stabilnym i wolnym od zakłóceń zasięgiem gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum.

9. Idealnie dopasowane i w 100 % zgodne

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są w 100 % ze sobą zgodne.
Za pomocą nadajnika lub radiowego sterownika kodowanego można wygodnie otwierać nie tylko bramę garażową, ale także wyposażoną w napęd Hörmann bramę wjazdową, napędy drzwi oraz inne urządzenia z odbiornikami BiSecur. Nasza aplikacja* w połączeniu z bramką Hörmann BiSecur umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi** Hörmann lub napędem drzwi wewnętrznych PortaMatic oraz innymi urządzeniami za pomocą smartfonu lub tabletu.

* Dla smartfonu lub tabletu z systemem iOS i Android
** Do korzystania z tej funkcji zewnętrzne drzwi wejściowe ThermoCarbon / ThermoSafe muszą być wyposażone w zamek automatyczny S5 / S7 Smart.

10. Komfortowe sprawdzanie pozycji bramy

Już nigdy więcej nie będziecie Państwo musieli sprawdzać, czy brama na pewno jest zamknięta.
Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać położenie bramy. Ponowne naciśnięcie przycisku*** umożliwia zamknięcie bramy. Nie da się bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą.

*** Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki.

11. Nagrodzone wzornictwo

Czarne lub białe ekskluzywne nadajniki BiSecur charakteryzują się eleganckim i ergonomicznym kształtem. Nadajniki Hörmann BiSecur z opcjonalną błyszczącą powierzchnią otrzymały nagrodę reddot design award przyznaną przez międzynarodowe jury za ich wyjątkową stylistykę.

Nadajnik HS 5 BS ze stacją (opcja).